Megjelenés ideje: 2022-12-06 08:53:15

Ko Itakura (25) számára véget ért a katari világbajnokság!

A Gladbach középső védője sárga lapos eltiltása miatt nem vehetett részt japán csapata hétfőn, a második helyen álló Horvátország elleni nyolcaddöntőjében. Ehelyett a katari Al-Janoub Stadion nézőjeként azt látta, hogy honfitársai keserű vereséget szenvednek büntetőkkel.

Nem csak a csapatról van szó Ez az, amit Bierhoff tévedett!

A rendes játékidő után 1-1 volt az állás. Horvátországnak sikerült Maeda (44.) Perišić (55.) révén egyenlítenie Japán első gólját.

Keserédes Itakurának, akinek most kieséses meccs nélkül kellett hazautaznia a sivatagi világbajnokságról. A katari teljesítménye azonban erős volt: a Németország (2:1) és Spanyolország (2:1) elleni szenzációs győzelmein Itakura Japán legjobbjai között szerepelt, kétségbeesésbe sodorva a német és spanyol támadósztárokat.

Pozitív Gladbach szemszögéből: Az ACL elszakadása után, ami hosszú kihagyásra kényszerítette a Bundesligában, Itakura rengeteget edzett a világbajnokságon. Amiből Gladbach minden bizonnyal profitál majd a szezon második felében. A Borussia nagyon várja ezt az Itakurát…

Joe Scully (19, egy percet sem játszott Katarban) és Jonas Hoffmann (30) után Itakura a harmadik Gladbach hat világbajnoki résztvevője közül, akinek korán haza kell térnie.

Egyedül a 25 éves Markus Thiram jutott eddig biztonságosan a negyeddöntőig Franciaországgal – a Gladbach csatárának még ebben is nagy szerepe volt, hiszen első gólpasszával Lengyelország 3-1-re megnyerte a nyolcaddöntőt.

Jan Sommerrel (33) és Niko Elvedivel (26) további két Borussia-játékos van versenyben a keddi (20 óra) Portugália elleni negyeddöntőért. Jó hír: Sommer és Elvedi is túlélte a megfázást.

Murat Yakin edző a meccs előtt: “A játékból kiesett beteg játékosok visszatértek a játékba.” Svájc számára nagy siker lenne a 16 közé jutás – a svájciak utoljára az 1954-es világbajnokságon voltak a negyeddöntőben.