Megjelenés ideje: 2022-11-24 21:58:38

Kulcs események

Újra folyamatban! Juventus 0-0 Arsenal

A második 45 folyamatban van! Látunk majd gólokat, vagy holtponton marad? Hamarosan megtudjuk…

Valami Arsenalra számítok gólok ebben a félidőben, mit gondolsz? Értesítsen Twitteren és e-mailben.

A WSL meccs 3-3-ra ért véget! Az egyes csapatok pontja azt jelenti, hogy a tabellán lévő pozíciójuk nem változott, a Liverpool továbbra is a 10., a Reading pedig a 11. helyen áll. Ennek ellenére Reading négy ponttal megelőzte az alsó Leicester Cityt, ami fontos lehet a szezon későbbi szakaszában.

Női szuperliga-mérkőzés is van ma este, egy elhalasztott találkozó Liverpool és Reading között. Ez egy thriller lett! A meccs a végéhez közeledik, jelenleg 3-3. Mindketten nagyon szeretnék elérni az eredményt, mivel a tabella vége felé tartanak.

Ez egy hatgólos thriller Reading és Liverpool között.
Ez egy hatgólos thriller Reading és Liverpool között. Fénykép: Warren Little/Getty Images

A másik meccsen Jelenleg a tornán a Benfica 1-0-ra vezet a Rosengard ellen. Ebben Lacasse volt a gólszerző.

Félidő: Juventus 0-0 Arsenal

Carusónak nagy esélye volt közvetlenül a szünet előtt, de szélesre nyúlik. Ez volt az Arsenal show, amikor Blackstenius három nagyszerű helyzetet hagyott ki, de a Juventus ígéretesnek bizonyult az ellentámadásban. A házigazdák is felszívták a nyomást, és szívesen kihagyják őket.

45 perc: Egy perc plusz lesz.

45 perc: McCabe és Salvai beszédet kapnak a szöglet előtt, hogy lökdösődjenek a boxban. A rúgás bejön, de Blackstenius fejel el, majd Pedersen szabálytalankodik.

44 perc: Itt építkezik a Juventus, most először van labdán egy ideje. Girelli kap egy fejest a tizenhatoson belül, de Zinsberger gyűjt. Beerensteyn nagyszerű helyzetben van, mivel McCabe nem tudja bezárni a lehetőséget. Walti szögletre küldi, remek játék a Juventustól.

42 perc: Mostanában sokat néztem a Taskmastert, és azon kapom magam, hogy a fejemben a műsor stílusában mesélem el a meccset. Például: a legtöbb gól nyer, 90 perced van, az időd 42 perce kezdődött. Maradok a szokásos kommenteknél… Vissza a játékhoz, és Blackstenius újabb óriási lehetőséget hagyott ki! Foord kap egy remek labdát, Blackstenius pedig néhány centire van attól, hogy beütögesse.

40 perc: McCabe jól teszi, ha blokkolja Grossót és az Arsenal kontráit, Blackstenius remek helyzetben van, és egy-egy helyzetben találja magát Peyraud-Magninnal, de óriási védés a kapustól, ha megtagadja!

38 perc: Foord szabadrúgást nyer puha fault miatt, ez a meccs nagy iramú, de a jó védekezés mindkét oldalon csak hátráltatja az eddigi támadásokat.

Barbara Bonansea, a Juventus játékosa Frida Maanummal az Arsenal játékosával.
Barbara Bonansea, a Juventus játékosa Frida Maanummal az Arsenal játékosával. Fénykép: Massimo Pinca/Reuters

36 perc: Blackstenius és Foord nem nagyon kattint a dobozra, hogy újabb esélyt kapjon. Itt azonban újra jönnek, és Blackstenius kap még egy lövést, de Rosucci blokkolja.

34 perc: Az Arsenal türelmes a labdával, de a Juventus felszívja a nyomást, és még félpályára is visszakényszeríti a vendégeket. Blackstenius itt van, de zörög a fa! Olyan, mint egy meccs, ahol az első gól megszerzése után csak jönni fognak.

32 perc: Blacksteniusnak van egy lövése, de az a léc fölött vitorlázik, ez az Arsenal hatodik esélye a meccsen, de a Juventusnak 5 labdaszerzése miatt. Foord szabálytalanságot követ el Lenzini ellen, és félúton megadja a labdát.

30 perc: Catley beíveli a szögletet, de könnyen el lehet fejelni. Lehet, hogy a Juventus itt kontrázik? Beerensteyn jól teszi, ha távol tartja Miedemától, miközben játékot épít a középpályán. Girelli kap két lövést a tizenhatoson belül, de Catley jól teszi, ha kétszer blokkol. A Juventus legjobb támadójátéka.

28 perc: Foordot kétszer kihívják, és ő nyeri meg a szabadrúgást a Pedersentől érkező második fault miatt. A Juventus sztárja fájdalmasan néz utána, de nyugodtan folytathatja. Catley elviszi, Wubben-Moy pedig fejet kap, de Peyraud-Magnin szögletre vágja! Egyre közelebb kerülnek.

26 perc: McCabe észreveszi Peyraud-Magnint a vonaláról, és feldobja a labdát Blacksteniusnak, de a kapus jól olvassa, hogy elüt. Blackstenius kap egy lövést, de Peyraud-Magnin eleget tesz, hogy távol tartsa. Az Arsenal Miedema újabb helyzetével növelte a nyomást, de a lövését blokkolták. Ez a játék az egész Arsenal volt, de még nem arattak a jutalmakat.

24 perc: A Juventus volt itt a leghosszabb ideje a labdán, és Beerensteyn a tizenhatos szélére juttatja. Megpróbál keresztrúgást végezni, de az egy kapura rúgott.

22 perc: Az Arsenal a szetttől a környéken marad, de az utolsó találatot nem tudják elég klinikailag megcsinálni. A Juventus visszanyeri, de a védők elengedték, Blackstenius pedig majdnem lecsap!

20 perc: Maanum újabb szögletet nyer az Arsenal ellen, miután Boattin ismét remekül védekezett. Catley újra beveszi, de a labdát Girelli újabb szögletre üti ki. Újra beküldik, és Peyraud-Magnin elpusztítja.

18 perc: Az Arsenal birtokolja a labdát, és labdabirtoklás alapú futballt játszik, miközben átfutja a csapatot. A Juventus sajtója jelenleg akadályozza őket abban, hogy feloldják a támadást.

Arsenal
Fénykép: Massimo Pinca/Reuters

16 perc: Foord labdát ad Lenzini faultjával, és mélyről építkeznek. Walti ad egy szabadrúgást egy brutális szabálytalansággal Caruso ellen, de a házigazdák még csak félúton vannak. Sikerül feljutniuk a tizenhatoshoz, de Caruso labdája Girellihez nem kapcsolódik.

14 perc: Miedema keresztrúgást végez, amikor Nobbst próbálja megtalálni, de Boattin szögletre fejeli. Mead vette át a szettlabdát, de miután megsérült, Catley végzi el a rúgást, az a tizenhatos köré kötődik, és a házigazdák foglalkoznak vele. De Nobbs beíveli a kipattanót, Peyraud-Magnin pedig magabiztosan gyűjt. Az Arsenal hátul hanyag, de Beerensteyn nem tudja elég gyorsan meghúzni a ravaszt, és az Arsenal kezeli a fenyegetést.

12 perc: Az Arsenal áttörte Miedemát, de Salvai jól védekezik, hogy meghiúsítsa a helyzetet. Szerintem ezt a meccset lassú égőnek írnád le.

10 perc: Beerensteyn keresztrúgást végez, amikor megpróbálja megtalálni a Bonansea-t, de a játékos szabálytalanságot követ el McCabe-vel, hogy véget vessen a lehetőségnek. Maanum azonban ad egy szabadrúgást a Juventus számára. Caruso elvégzi a rúgást, de egyenesen Zinsbergerhez kerül, aki begyűjti.

8 perc: Foord jól fut, beszerzi a labdát a tizenhatosba, de a Juventusnak sikerül tisztáznia. Az Arsenal azonban mellette marad, Miedema pedig egy távoli lövést végez, de blokkolták. Jelenleg minden az Arsenal. Ritka hanyagság Maanum részéről, bár a házigazdák jó helyzetben vannak.

6 perc: Maanum elvégzi a rúgást, de nem talál csapattársat, Peyraud-Magnin pedig begyűjt. A Juventusnak még egy keveset sem birtokolta a labdát, az Arsenal pedig ismét visszabirkózik.

4 perc: Miedema eljuttatja a labdát Nobbshoz, aki Maanumnak passzol, de lövése céltalan. A Juventus nem kapja el tisztán a labdát, majd Miedema jó helyzetben szabadrúgáshoz jut.

2 perc: Lassan kezd az Arsenal, aki próbált türelmes lenni a labdával, de Zinsberger hanyag labdája kigurul. A labdabirtoklás kezet cserél, és a vendégek birtokolják a labdát.

Katie McCabe-t kihívja Barbara Bonansea.
Katie McCabe-t kihívja Barbara Bonansea. Fotó: Marco Bertorello/AFP/Getty Images

Kick-off! Juventus 0-0 Arsenal

Akkor tessék! Mindkét fél veretlen, de ez így marad ma este?

A játékosok kint vannak a pályán és hamarosan megkezdődik az akció. Nagyon izgatott vagyok, hogy elinduljon ez a sorozat!

Igen természetesen megyek hogy a játékosok kimenjenek a pályára egy kis snack-csevegést. Még nem kell kiválasztanom az általam választott uzsonnát, választhatom a pringle-t vagy a smarties-t, és nem tudok választani! Minek mentél? Értesítsen e-mailben vagy Twitteren.

Jonas Eidevall, az Arsenal menedzsere beszélt arról, hogy Mead jelenléte hogyan lesz betöltve a csapaton belül. Azt mondta: „A csapat felelőssége mindig megosztott, a csapatnak mindig lesz eredménye. Nyilvánvalóan az én dolgom, hogy a lehető legjobb eredményt hozzam létre.”

Beth Mead
Fénykép: Andrew Boyers/Action Images/Reuters

Ma még két másik mérkőzést játszottak. A Barcelona a Bayern Münchent fogadta a Camp Nouban, a Barca pedig 3-0-ra győzött. A C-csoport másik két csapata, a Lyon és a Zurich is a címvédő 3-0-s győzelmével mérkőzött meg. A Benfica és a Rosengard ugyanabban a csapatban indul, mint a Juventus–Arsenal, és amennyire csak tudom, naprakészen tájékoztatlak erről az eredményről.

A női Bajnokok Ligája csoport harmadik fordulója szakasz tegnap kezdődött, és a mérkőzések között volt a Chelsea–Real Madrid. Ez volt az első alkalom, hogy ketten játszottak egymással, és a Blues 2-0-ra győzött. Nézze meg az összes akciót itt:

Kérlek vedd fel a kapcsolatot és tudasd velem a gondolataidat a ma esti meccsről, hogyan telt a napod, vagy bármi a kettő között! Elérhetsz emailben vagy Twitteren.

Montemurro is konkrétan beszélt az Arsenallal való találkozásról, és azt mondta: „Öröm lesz az Arsenallal találkozni. Négy csodálatos évet töltöttem Londonban, sok emberrel kötődve, és csodálatos lesz újra találkozni velük.”

Lesz még egy találkozó Hurtig kivételével egykori csapattársak láttán a Juventus menedzsereként, Joe Montemurroként korábban az Arsenalt edzette. Megnyerte a női szuperligát a csapattal, és beszélt Mead sérülése miatti szomorúságáról. „Tudom, hogy Beth erősebben fog visszatérni, tudom, hogy Beth azon lesz, hogy visszatérjen, és keményen dolgozzon. Csak a legjobbakat tudom neki kívánni, mert a legjobbat érdemli, mint ember és mint barát. Együtt nőttünk fel, és hasonló időkben csatlakoztunk a klubhoz, és négy csodálatos évet töltöttünk együtt, így csak a legjobbakat kívánhatom neki, kétségtelenül erősebben fog visszatérni.”

Joe Montemurro
Fénykép: Alberto Gandolfo/NurPhoto/REX/Shutterstock

Lina Hurtig, bár sérült és nem szerepel a csapatlapon ezen az estén, hasznos lesz az oldalán a játék felépítésében. Nyáron a Juventustól szerződött az Arsenalhoz, és betekintést nyerhet a klubba. Segítenek? Hamarosan megtudjuk…

A Juventus négy változtatást hajtott végre kezdőcsapatába a Parma elleni szombati 2-1-es győzelmükből. Peyraud-Magnin, Salvai, Grosso és a Bonansea érkezik, Sara Bjork Gunnardsottir pedig combsérülése miatt nem vesz részt a keretben.

A Juventus kezdő XI: Peyraud-Magnin, Lenzini, Rosucci, Salvai, Boattin, Caruso, Pedersen, Grosso, Bonansea, Girelli, Beerenstein

Az Arsenal egy változtatást hajtott végre kezdő 11-es helyére a Manchester United elleni 3-2-es vereségükből. Vivianne Miedema a sérült Beth Mead helyett.

Arsenal kezdő XI: Zinsberger, Wienroither, Wubben-Moy, Catley, McCabe, Walti, Maanum, Miedema, Nobbs, Foord, Blackstenius

A Juventus csapathírei is megjelentek, úgyhogy maradj velünk!

Preambulum

Jó estét és üdv újra a női Bajnokok Ligájával kapcsolatos tudósításunkhoz. Ma este az Arsenal a Juventushoz utazik, hogy megpróbálja megőrizni veretlenségét a versenyben.

Az Ágyúsok eddig a Lyont 5-1-re, a Zürichet pedig 3-1-re legyőzték a C-csoport élén. Két ponttal lemaradtak a Juventustól, miután 1-1-es döntetlent játszottak a Lyonnal és 2-0-ra legyőzték a Zürichet. Az Arsenal elleni ma esti győzelemmel az olasz klub vezetné a csoportot.

Az Arsenal legnagyobb gondja ma este a sérülések miatt lesz. Azt tapasztaltuk, hogy a sztárcsatár, Beth Mead elszakította az ACL-jét, és hónapokig ki fog állni. Hozzáadja a sérültek listáját a klubnál, köztük Leah Williamsont és Rafaelle Souzát.

Nézzük meg, kit hívott Jonas Eidevall a ma esti meccsre. A csapathírek a rajt előtt este 20 órakor (GMT) jelentek meg.