Megjelenés ideje: 2022-09-30 05:12:30

Joe Burrow egy késői kétyardos touchdown-passzt dobott Hayden Hurstnek, így a Cincinnati Bengals 27-15-re megnyerte a Miamit egy csütörtök esti mérkőzésen, amelyet a Dolphins hátvédjének, Tua Tagovailoának hordágyon történő leszállásának borzalmas látványa rontott el.

Tagovailoát a cincinnati Josh Tupou üldözte le és dobta a gyepre az első félidőben. Több mint hét percig feküdt, mielőtt kórházba szállították fej- és nyaksérülésekkel.

Vonn Bell elkapta a Miami tartalék hátvédjét, Teddy Bridgewatert – a safety második választottját az éjszakában –, három perccel a meccsből, és a Bengals utolsó hajtása volt.

Evan McPherson két mezőnygólt rúgott a negyedik negyedben – köztük egy 57 yardost.

Burrow 20-31-et ért el, 287 yardot és két touchdownt szerzett, miközben a Bengals öt napon belül a második meccsét nyerte meg, miután elesett a szezonban. Tee Higgins hét passzt kapott 124 yardot és egy TD-t.

Bridgewater egy hiányos passzt dobott Miami utolsó drive-ján, és 57 másodperccel a hátralévő idővel megfordította a labdát.

Tagovailoa 8 a 14-ről 110 yardot és egy interceptiont szerzett a sérülése előtt. Bridgewater 14-et ért el 23-ig, 193 yardot, egy touchdownt és egy interceptiont.

A sérülés azonosítása

A Dolphins azt mondta, Tagovailoa eszméleténél volt, minden végtagja mozgásban volt, és a Cincinnati Egyetem Orvosi Központjába szállították további kivizsgálásra.

Tagovailoát Tupou menesztette, körülbelül hat perccel az első félidőből. Megpörgették és a gyepre dobták. A földön a kezei az arca elé fagytak. Több mint hét percig lent maradt, mielőtt a palánkra rakták, stabilizálták és hordágyra szíjazták, miután eltávolították az arcmaszkját.

A Dolphins játékosai összegyűltek, amikor Tagovailoát legördítették a pályáról, és a közönség azt skandálta: „Tua! Tua!”

A reakció gyorsan érkezett az NFL környékéről. A Chiefs hátvédje, Patrick Mahomes és a Broncos QB Russell Wilson azonnal Twitteren üzent Tagovailoa jóléte miatti aggodalmával.

„Imádkozunk érted, Tua” – írta Wilson.

A 24 éves Tagovailoa hátfájástól szenvedett, és a meccs előtti hét nagy részében kérdésesként szerepelt.

Tagovailoa rövid időre elhagyta a Buffalo Bills elleni vasárnapi 21-19-es győzelmet, miután úgy tűnt, hogy megzavarta a csapat eredetileg fejsérülését, miután az első félidő végén kemény ütést kapott a Bills beállójától, Matt Milanotól. Mindössze három snapet hagyott ki, és a félidő után visszatért. Ez a döntés arra késztette az NFL és a National Football League Players Association közös felülvizsgálatát, hogy mi volt a döntés, amely lehetővé tette számára, hogy visszatérjen a játékba.

A játékosok egészsége és biztonsága a szakszervezet küldetésének középpontjában áll. Ma este Tua miatt aggódunk, és reméljük a teljes és gyors felépülést. A lehetséges protokollsértés miatti vizsgálatunk folyamatban van.

— NFLPA (@NFLPA) 2022. szeptember 30

A csapat és Tagovailoa a meccs után elmondták, hogy a hátvéd hátsérülést szenvedett, ami kínos botlását és elesését okozta, miután a második negyedben a gyepre csapódott. A csapat hétfőn közölte, hogy Tagovailoa nem szerepel az agyrázkódási jegyzőkönyvben.

Azt mondta, hogy „nagyon megnyújtotta” a hátát, miután valakinek beakadt a lába egy hátvéd besurranás közben.

Néhányan kritizálták azt a döntést, hogy a vasárnapi meccsen elszenvedett sérülései után olyan hamar játsszák Tagovailoát.

A Hall of Famer Shannon Sharpe a Twitteren ezt írta: „Ez súlyos sérülés. Tuának nem kellett volna kint lennie vasárnap, csütörtökön. Néha a játékosoknak meg kell védeniük magukat. A delfinek kudarcot vallottak Tuában.

A csütörtöki meccs elhagyása előtt Tagovailoa 100 yardért és interceptionért 8:14 volt. Helyére a meccsen Teddy Bridgewater érkezett, aki 15 másodperccel a félidő vége előtt dobott egy touchdownt Chase Edmondsnak.

Tagovailoa játéka, aki országos bajnokságot nyert Alabamában, kulcsfontosságú volt a 3-0-s Dolphins számára. Az NFL-ben másodikként lépett pályára 925 passzolt yarddal.