Megjelenés ideje: 2022-09-29 09:41:59

SYDNEY — Alyssa Thomast és egyesült államokbeli csapattársait először tesztelték a világbajnokságon egy fizikai szerb csapat.

A lassú kezdés után az amerikaiak a félidőt átívelő domináns futással átvették a játék irányítását, és ismét bejutottak az elődöntőbe.

Thomas 13 ponttal, 14 lepattanóval és hét gólpasszal segítette az Egyesült Államokat, amely 88-55-re legyőzte Szerbiát a női világbajnokság csütörtöki negyeddöntőjében.

„Azt hiszem, minden csapat legjobb ütését várod az első negyedben” – mondta Thomas. „Csak bele kellett szoknunk a játékba, és amint belenyugodtunk, valóban el tudtunk szakadni.”

Kelsey Plum 17 pontot szerzett, A’ja Wilson pedig 15 pontot szerzett, ezzel vezeti az amerikaiakat (6-0), amely Kanadával mérkőzik meg az elődöntőben pénteken.

„Szuper fizikálisan játszottak, sokkal fizikálisabban, mint amit az egész tornán láttunk” – mondta Plum. „Hitel legyen nekik. Éreztem, hogy kezdetben egy kicsit zavart minket a nyomás, de sikerült úrrá lenni az irányításunk alatt.”

Az amerikaiak biliárdban futottak végig, meccsenként 46,2 ponttal nyertek, és nem néztek szembe semmiféle kihívással. Szerbia (3-2) ennek ellenére nem félt, pont az USA-nál.

Az első 17 percben oda-vissza futott, az Egyesült Államoknak nem sikerült komolyabb futást folytatnia. Aztán, amikor 2:59 volt hátra a félidőből, és az Egyesült Államok öttel vezetett, Kahleah Copper kosárba hajtott, és szabálytalanságot kapott. Keményen a csípőjén landolt, és az amerikai kiképző személyzetnek kellett kisegítenie a pályáról. Copper, aki első versenyén az Egyesült Államok gyújtógyertyája volt, nem tért vissza.

„Túl korai megmondani” – mondta Reeve Copper sérülésének mértékéről. – Készítünk róla néhány képet, és később lesz információnk.

Szilva váltotta Coopert, és eltalálta a két szabaddobást, így 12-0-ra indult a félidő zárásaként, miközben az amerikaiak 50-33-ra vezettek a szünetben. Thomas a nyitó 20 percben 13 pontot, hat lepattanót, négy gólpasszt és két labdaszerzést jegyzett.

Az Egyesült Államok a harmadik negyedben 20 pontra növelte sorozatát, mielőtt Szerbia végül Yvonne Anderson hárompontosával véget vetett a közel 8 1/2 perces szárazságnak. Ezzel 22 pontra csökkent a hátrány. Szerbia ezután sem került sokkal közelebb.

Anderson 14 ponttal vezetett Szerbiában.

Betnijah Laney nagyot bukott a negyedik negyed elején, amikor visszakapott. Otthagyta a meccset, és a játék hátralévő részében a padon ült.

– Nagyot esett – mondta Reeve. “Utána az öltözőben volt, és azt hiszem, az ő esetében kicsit több volt, ami elvette a szelet.”

Az amerikaiaknak zsinórban a 28. győzelmük volt a vb-játékban, hiszen a 2006-os oroszok elleni elődöntő óta nem szenvedtek vereséget. A Szovjetunió tartja a vb-rekordot 56 zsinórban aratott győzelemmel 1959-86 között.

Miután ismét veretlen maradt a pool-játékban, az Egyesült Államok legalább az elődöntőig jutott a 12. egymást követő tornán, 1975-ig. Abban az évben fejeződött be egy ciklus, amelyben az amerikaiak négy tornán összesen 14 meccset veszítettek. Azóta mindössze öt meccset veszítettek el.

PICASSO NEM VOLT

Az Egyesült Államok még Brittney Griner nélkül is uralta a festéket, és 60,8-24,4-es átlaggal múlta felül ellenfeleit pooljátékban. Szerbia 20-16-os előnyben volt a félidőben, és végül 28-26-ra múlta felül az amerikaiakat úgy, hogy folyamatosan két-három játékos volt bent, hogy eltömítsék a középsőt.

„Ez az egyik olyan dolog, amivel együtt kell élni” – mondta Wilson. “Remélhetőleg a következő pár meccsen visszatérhetünk a festék birtoklásához. Szerbia nagyszerű munkát végzett, hogy lezárta.

TRIPLA DUPLÁS ÓRA

Thomas, aki a WNBA döntőjében a legutóbbi két meccsen egy-egy tripla duplát ért el, Erika Dobrovicova óta 1994-ben, Szlovákia ellen Spanyolország ellen ismét nem érte el az első vb-t. A gólpasszokat és a lepattanókat 1994 előtt nem tartották meg. Thomas 14 pontot, kilenc gólpasszt és hét lepattanót jegyzett a Belgium elleni nyitányon.

TIPPEK

Jewell Loyd a csapat szerint pihenő után egy meccsel visszatért az amerikai kezdőcsapatba. Nyolc pontot szerzett.

EREDMÉNYTÁBLA

A többi negyeddöntő szerdai mérkőzésén a következő mérkőzések zajlottak: Kanada–Puerto Rico; Kína-Franciaország és Ausztrália-Belgium.